2. kapitola

24.01.2010 15:04

 

 

Kapitola druhá: Jistě pane ministře

 

 

Severus se probral v sobotu dopoledne s poněkud větší bolestí hlavy, nahmatal lahvičku s protikocovinovým lektvarem na svém nočním stolku a obrátil do sebe její obsah. Tu lahvičku tu měl vždy, když se odebral na ochutnávku, pro případ, že by to s ní přehnal a dnes ten případ nastal.Matně si vybavoval jak si Pastorkovi postěžoval na spoustu byrokracie, kterou ho jeho úředníci zahrnují a on se vytasil s podle něj „bezva“ nápadem. Severusovi teprve teď došlo na čem se spolu včera večer dohodli a co taky písemně stvrdili za přítomnosti Dobbyho jako svědka. Od pondělka se mu bude plést v kanceláři Pastorkova pravá ruka Alice Cracknellová, nedostudovaná bystrozorka s talentem pro papírování, jazyky a účetnictví.

 

„ Merline, jak jsem něco takovýho mohl podepsat, opravdu už mi z toho všeho hrabe!“ zavrčel nahlas Severus.

 

„Jak mám proboha během jednoho dne přestavět kancelář, zařídit bydlení a ještě vyřídit všechny ostatní povinnosti, jsi tupec Severusi, nechat se zatáhnout do něčeho takového“ spílal si nahlas.

 

„ Dobby už vše zařídil Pane, Dobby je hodný a dobrý skřítek, poslouchá svého Pána a všechno co mu včera poručil už zařídil“ ozvalo se od krbu kam na stolek právě Dobby servíroval pořádnou konvici s kvalitní a velmi silnou brazilskou kávou, která by probrala i mrtvého.

 

„ A co jsem ti včera poručil Dobby?“

 

„Pán přikázal Dobbymu aby připravil komnaty pro slečnu Cracknellovou a aby v Pánově pracovně pro slečnu vyčlenil stůl.“

 

„A kdy jsem ti to řekl?“ zeptal se Severus nevěřícně

 

„Včera v noci Pane, když jste Dobbyho zavolal na ministerstvo.“

 

„No tak dobrá, děkuji ti, můžeš jít“ propustil skřítka Severus a padl zpět do postele, takhle mizerně se necítil, no už hezky dlouho. Přinejmenším ho ale hřálo pomyšlení, že ho čeká výhra basy toho nejlepšího mudlovského šampaňského, o kterou se s ním včera Kingsley vsadil, když tvrdil, že Cracknellová ještě Severusovi vděčně poděkuje, za to že se uvolil ji zaměstnat. Když k tomu připočteme, že Pastorek na tom není dnes jistě o nic lépe a navíc musí seznámit Cracknellovou s jejím novým úkolem, no to snad dokonce stojí za to utrpení.

 

 

-------------------

 

 

Když uviděla Kingsleyho hlavu ve svém krbu napadlo ji, že se asi půjde oběsit. Krb měla napojený na letax jen pro potřeby ministerstva, tudíž jí bylo jasné, že ji práce dohnala i v sobotu, kterou chtěla strávit čtením, cvičením a podvečerními nákupy v mudlovském Londýně. „No to mi asi není přáno“, povzdechla si nahlas, odložila knihu na stolek a přitom pozorovala ministra, který právě vstoupil do jejího obývacího pokoje a čistil si hábit od sazí.

 

„Dobrý den pane ministře“ pozdravila ho a se zdviženým obočím si ho zvídavě změřila „čemu vděčím za tak vzácnou návštěvu?“

 

„Ahoj Ali, bez té ironie prosím, přicházím sice neohlášen, ale zcela jistě v tvém zájmu.“

 

„Víš, že ty i Sam jste u mě vždy vítáni Kingsley a je jedno, jestli ohlášeni nebo ne“ usmála se na něj smířlivě.

 

„Posaď se, přinesu něco k pití, co si dáš čaj, kávu nebo snad víno, mám tu znamenité červené z tvého oblíbeného zdroje.“

 

„Nic si nedám, děkuju“ prohlásil poněkud zbrkle ministr, který při vzpomínce na předešlý večer, nemohl ani pomyslet na cokoliv k pití. Včera to opravdu přehnal, upřímně nechápal co ho to napadlo takhle se opít a navíc vymyslet takovou pitominu. Večer se to zdálo jako doslova geniální řešení, avšak nyní tváří v tvář Alici se mu z toho chtělo vycouvat. Ale co, pomyslel si, dal ses na vojnu a tak musíš bojovat.

 

„Oč tedy jde?,“ přerušila jeho přemýšlení Ali „omluv mou netrpělivost Kingsley, ale asi za hodinu mám schůzku s trenérem v posilovně.“ Ačkoliv byla Ali  čarodějka, vyžívala se občas v mudlovském stylu života a snažila se propojit to pozitivní z obou způsobů co nejefektivněji. Ráda se oblékala do kvalitního mudlovského ošacení, četla mudlovskou literaturu, poslouchala mudlovskou hudbu, navštěvovala restaurace, posilovnu, kosmetiku a kadeřníka, chodila nakupovat do supermarketů, bylo příjemné si občas orazit od kouzelnického stylu života. A cvičení s trenérem ve fitku ji nejen udržovalo ve formě což bylo při její boubelaté postavě zapotřebí, ale také jí vždy pročistilo hlavu.

 

„Ministerstvo tě posílá do Bradavic“, oznámil jí Kingsley „tedy vlastně ne tak ministerstvo, jako já Ali. Po tom pátečním incidentu s Brouzdalem mi prostě došla trpělivost, budeš na čas působit jako asistentka ředitele školy a já se mezitím pokusím vyřešit ten problém s Jeremiášem. Tvoje místo dočasně převezme Sam, bude to pro ni dobrá praxe.“

 

Alice šokovaně zírala na Pastorka, neschopna slova. Být k ruce Snapovi? No to snad ne, tedy ne že by se nechtěla zbavit Brouzdala, ale proč zrovna Snape?

 

„Ali vím, že to není ideální řešení, ale bude pro obě strany výhodné, Snape plave v administrativě a ty potřebuješ změnit prostředí. Před týdnem skončila škola, ale právě teď se na něj valí nejvíc povinností, nezvládá to, potřebuje pomoc a navíc do Bradavic se Brouzdal neodváží, má ze Severuse obrovský vítr, věř mi. Severus mi slíbil, že na tebe bude hodný a vyjde ti ve všem vstříc. Ještě včera večer pověřil svého skřítka zařízením všeho potřebného pro tvůj příjezd a pobyt. Přijmi to, pomůžete si tak navzájem.“

 

„No dobrá“ řekla skoro rezignovaně Alice „ když vyřídím resty v kanceláři a zařídím si pár soukromých věcí, mohla bych tak za dva týdny nastoupit. Vlastně máš pravdu změna mi prospěje a Bradavice ráda poznám lépe, žádná škola není sice tak dobrá jako moje milované Krásnohůlky“ ušklíbla se „ ale je tam přeci jen lepší vzduch než v Londýně“.

 

„Souhlasím, jen s tím rozdílem, že nastupuješ do práce už v pondělí ráno“ upozornil ji Kingsley a  gestem zarazil její pokus o odmítavou reakci „ v neděli odpoledne tě bude v Prasinkách očekávat někdo ze školy, tedy přesněji v pět u Tří košťat, jak víš přímo do školy se přemístit nelze. A neprotestuj v kanceláři žádné resty nemáš a na soukromé záležitosti ti myslím den postačí. Upozorňuji tě, že pokud to bude nutné, dám ti to písemně.

 

„Jistě pane ministře“ ušklíbla se Ali „takže pokud je to všechno, ráda bych se začala balit, jestli laskavě dovolíte“.

 

„Mile rád slečno Cracknellová“ mrkl na ní Kingsley zvedl se z křesla, vhodil do krbu letax a vstoupil do plamenů.

 

Alice si povzdechla, za tu dobu co pracovala jako jeho asistentka si už zvykla na ledacos, bylo jí jasné, že hlavně proto si jí tak cení, pro její loajalitu a ochotu splnit všechno oč ji požádá bez řečí. No a tohle byl jeden z těch případů. Prostě poslechne nařízení, maskované dobrým úmyslem. Vykročila z obývacího pokoje do ložnice a dala se do příprav na cestu. Několik mávnutí ruky, a tři obrovské kufry byly zaplněny oblečením, botami a doplňky. Ušklíbla se při pomyšlení své umění bezhůlkové magie. Vždy si představovala, že s ním někoho ohromí při souboji v rámci bystrozorské kariéry, ale osud chtěl aby vrcholem jejího snažení bylo přemisťování archivních krabic. No i to je občas boj, pomyslela si ironicky. Kufry s ošacením odpluly jedním máchnutím do chodby ke dveřím a Ali se přesunula do knihovny, tam se do truhly pomalu ale jistě začalo hromadit množství knih z posledního roku, které nějak nebyl čas přečíst. No teď ho zas bude dost, ušklíbla se. Přidala Arturem upravený cd přehrávač s oblíbenou hudbou a taky MP3, která byla začarována tak, aby se nemusela nabíjet. V koupelně naplnila kosmetický kufřík. A v kuchyni se do další truhly poroučel kávový servis spolu s očarovaný pressovačem a několik lahví vína s oblíbenými sklenkami a klasickou mudlovskou sadou na otvírání lahví. Teď už jen zbývalo zrušit telefonicky schůzky s trenérem až do odvolání a vyrazit do mudlovské části Londýna, pro několik takřka životně důležitých věcí.

 

Harrods to jistí, to je bez debat, milovala to tam, vzhledem k neomezené mudlovské kreditní kartě od otce jí nedělalo problémy tu strávit třeba celý den. Tedy ne, že by byla snob a nerozumně rozhazovala, ale milovala kvalitu a prostě si ji mohla dopřát.

V pět hodit odpoledne už měla nakoupeno vše co chtěla, doplnila si zásobu kosmetiky, dva kartony cigaret a pět balení kávy své oblíbené značky Davidoff, asi pět nových knih o historii a hlavně dvě nové soupravy sportovního oblečení určeného na běh. Ali bylo jasné, že z pochopitelných důvodů v Bradavicích ani v blízkém okolí asi trenéra ani posilovnu nenajde, rozhodla se tedy, že po dobu svého pobytu tam, si bude udržovat kondici během a krátkou sestavou cviků s níž kdysi tak pracně shazovala kila. A když už bude dřít, tak proč si neudělat radost a nebýt při tom stylová, pomyslela si v duchu a zasmála se pro sebe.

 

 

-------------------

 

 

Mezitím v Bradavicích Severus Snape prohlížel pokoje, které Dobby během noci připravil pro novou zaměstnankyni školy. Apartmán se skládal ze svou pokojů, první byl velmi útulný obývací pokoj, který byl zařízen dvěma velmi pohodlnými koženými křesly v krémové barvě, ta stála přímo naproti krbu a mezi nimi byl dokonale ladící stolek z masivního dřeva. Ze stejného dřeva byla také knihovna, která pokrývala celou stěnu naproti krbu a v rohu byl umístěn prostorný psací stůl za kterým byl prosklený sekretář. Zatímco knihovna byla z poloviny naplněna knihami, sekretář byl prázdný a bylo jen na budoucí obyvatelce, čím ho zaplní. Souhlasně pokynul Dobbymu a přešel do přilehlé ložnice z níž se pokračovalo do koupelny. Do koupelny nakoukl jen zběžně, byla relativně prostorná, se sprchou, toaletou, umyvadlem a tím nejlepším v ním byl menší do země zapuštěný bazének, který přímo vyzýval k relaxaci. Vrátil se zpět k ložnici, které vévodila obrovská postel z ebenového dřeva, dvě velké skříně a toaletka s benátským zrcadlem. Když dokončil obhlídku otočil se ke skřítkovi a pochválil ho za dobře odvedenou práci. U před tím, když byl ve své pracovně spatřil v koutě u okna trochu menší kopii svého psacího stolu spolu s ladícím křeslem. Na stole byly úhledně srovnané brky a pergameny, kalamář, prostě vše nachystáno tak, aby příchozí jen zasedl a mohl pracovat. Spokojen, že alespoň, tímhle se nemusí osobně zabývat, opustil pokoje své asistentky a přesunul se do své pracovny. S úlevou se posadil do křesla, když se ozvalo známé klování do okna.

Dopis, který obdržel obsahoval toto:

 

Milý Severusi,

 

ne, že bych si myslel, že máš po včerejšku tak velké okno, že bys na to zapomněl, ale přeci jen si ti dovoluju připomenout, že Ali dorazí ke Třem košťatům zítra v pět odpoledne. Už jsem s ní mluvil a vše jí vysvětlil. Prosím, buď na ní hodný a moc ji neděs, ano? Jen pro formu ti posílám informace o jejím dosaženém vzdělání, to aby sis nemyslel, že ti posílám někoho nekompetentního. Přeju vám oběma pěknou spolupráci a čekám, že mi brzy napíšeš jak vám to spolu jde.

Zatím se měj.

 

                                                              Kingsley

 

PS: Taky Ti je dneska tak blbě?

 

 

 

Severus rozložil druhý list pergamenu a dal se do čtení.

 

 

 

 

Jméno: Alice Cracknellová

Datum narození: 2.11.1980

Dosažené vzdělání: absolventka školy čar a kouzel v Krásnohůlkách, prospěla s vyznamenáním v těchto profilových předmětech: Lektvary, Obrana proti černé magii, Kouzelné formule, Přeměňování, Bylinkářství. Hodnocena velmi kladně také v nepovinných předmětech: nitrobrana a nitrozpyt, fyzická příprava pro kouzelníky, kouzelnická administrativa a účetnictví.

Absolventka dálkového studia germanistiky a lingvistiky na pařížské Sorboně.

Přípravný kurz pro bystrozory: předčasně ukončen po roce studia.

Další znalosti a dovednosti: hovoří plynně francouzsky, německy, rusky a latinsky.

 

 

No to se podívejme, ušklíbl se Severus, to stvoření je snad naprosto bez chybičky. Proč někdo s tímhle posudkem dělá podržtašku ministrovi, to dost dobře nechápu. No uvidíme, jak dlouho ta dokonalost slečně Cracknellové vydrží, uchechtl se škodolibě a jedním rozmáchlým gestem přesunul všechnu administrativu ze svého stolu na její. Ať se holčička snaží, podle tohohle papíru, by to pro ni neměl být žádný problém.

Diskusní téma: 2. kapitola

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek